poniedziałek, 30 stycznia 2012

Jesteś niewidomy, to siadaj na rower i w drogę :)

Myślałam, że mam sporą wyobraźnię. Myślałam, że potrafię wiele zrozumieć, ale jest jedna rzecz, obok której nie potrafię przejść obojętnie. Ilekroć ją mijam, zachodzę w głowę CO TO JEST?

Dziś zrobiłam zdjęcie, proszę bardzo.Tablica ta stoi sobie w Ustroniu przy bulwarze nad Wisłą. Dziennie przechodzi tam mnóstwo ludzi, ciekawe czy ktoś się nią zainteresował, czy ktoś pomyślał nad jej sensem.

Wspominałam, że mam bujną wyobraźnię. Ja naprawdę jestem w stanie wyobrazić sobie niewidomego na rowerze, ale jak do cholery ten niewidomy miałby skorzystać z tej mapy? Dodam, że jest zwykła metalowa tablica, zero elektroniki.

Może znajdzie sie ktoś kto wyjaśni mi ten fenomen?

7 komentarzy:

 1. Myśłe Majufko że my jednak chyba mamy zbyt mała wyobraźnie zeby to pojąć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Witamy w polsce...

  OdpowiedzUsuń
 3. buhahahahaha, absurd absurdem absurd pogania :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie dyskryminuj :) Niewidomie grają w piłkę nożną przecięż. A tak serio, może są na trasie rozstawione jakieś dźwięczne elementy, co prowadzą ich przez drogę? Jeśli na trasę zakaz wstępu mają ci, co widzą, to ja to kupuję. W przeciwnym razie - absurd, fucktycznie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Łeeee tam, one przeca sa pokolorowane na czerwono, niewidomy i niedowidzący zobaczy jak nic!
  j

  OdpowiedzUsuń
 6. Wussup, nie ma osobnej trasy. Jest owszem trasa rowerowa wytyczona wzdłuż Wisły, ale ogólnie dostępna dla rowerzystów widzących, niewidzących (!) i pieszych. Myślę, ze po raz kolejny, jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. Pojawiła się możliwość wyciągnięcia sumki z kasy i ktoś skorzystał. Ot i cały sens owej mapki. ;) I nie dyskryminuję ;) Wiem, że osoby niewidome mogą jeździć na rowerach (np tandemach) z osobami widzącymi, tylko nadal nie widzę sensu stawiania specjalnych tablic informacyjnych z mapami, dla nich ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem, wiem, śmiałem się z tą dyskryminacją - zrobiła się po prostu taka modna :]

   Usuń